Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

13 + 6 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat

vatansız yaşanmaz

15 Temmuzdarbe girişimi sırasında olaydan 20 dakika sonra sokağa çıkan ve o zamanki ismi ile Boğaziçi Köprüsü'nde vurulan ilk kişilerden biri olan gazi Sabri Gündüz anlatıyor:
"Köprüde vurulunca Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırdılar. Her taraf kandı. Ağır yaralıların inlemesini ve ağlamalarını duyuyordum. Bende de atar damar kopmuş ve kan kaybı vardı. Hayatım boyunca görmek istemeyeceğim bir andı. Bir doktor sırayla yaralıları dolaşıyordu. Benim başıma gelince hemşire durumu anlattı. O an beni bırakacağını düşündüm ama bırakmadı, sonra da ameliyata aldılar.
5 ay hastanede tedavim sürdü. Bugüne kadar toplam 46 ameliyat oldum. Hâlâ tedavim devam ediyor. 3 günde bir fizik tedavisine gidiyorum. Tedavi cevap vermezse ayağımın kesilme ihtimali var. Bunu düşünmek bile istemiyorum. Şu anda ayağımda hiçbir fonksiyon yok. Doktorlar protezi daha rahat kullanabileceğimi söylüyorlar ama ayağım kesilirse kızıma cevap veremem. Normal namaz kılabilmeyi, kızımla oynamayı özledim. Kızıma karşı kendimi mahcup hissediyorum. İnsanın kendi ihtiyaçlarını giderirken birine muhtaç olması iyi değil.
Ayaksız yaşarım ama vatansız yaşayamam. 15 Temmuz darbe girişimi akşamı merminin önüne koyabileceğim tek kalkanım vücudumdu. Bugün de olsa yine tereddüt etmeden aynısını yaparım. Yine kurşunların önünde dururuz. Bir kurşunluk canımız var. Şehâdete eremediğini ancak nasibinde gazilik varmış…" 15.07.2017

sivascusozluk