Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

15 + 12 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat

üniversitemizi ileriye taşımalıyız

Merhaba arkadaşlar birkaç hafta önce üniversitemizde "unvan değişikliği" programı düzenlendi duymuşsunuzdur belki ama bilmeyenler için ayrıntıları paylaşıyorum siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz sice üniversitemizi ileriye taşıma noktasında ne gibi adımlar atılabilir?


iversitemizde Profesör, Doçent ve Dr. Öğr. Üyesi kadrosuna atanan akademik personelimiz için unvan değişikliği programı düzenlendi.Üniversitemiz Personel Yemekhanesi VIP Salonu’nda düzenlenen akademik unvan değişikliği programına Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ünal Kılıç, Prof. Dr. Ahmet Alim, Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı, Genel Sekreter Prof. Dr. Hakan Yekbaş ile bir üst akademik kadroya atanan öğretim elemanları katıldı.Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız bilimsel çalışmalarla Üniversitemizi ileri taşımamız gerektiğini söyleyerek, “Biliyorsunuz elimizde fazla kadromuz yoktu. Bundan sonra kadrolarımızı da aldık artık rahatız. Önceden ne zaman vakti geliyor diye bakıyorduk. Şimdi ise çok daha rahatız. Hatta yeni ilanımızda 83 kişi var. Cumhuriyet Üniversitemiz tarihi boyunca belki bir ilktir. 9 kişilik bir araştırma görevlisi kadrosu daha çıktı. Bunları gördükçe elbette seviniyoruz. Doktoranızı yaptıysanız, öğretim görevlisiyseniz bu sizin hakkınız. Kadro sıkıntılarımızdan dolayı beklettiğimiz kişiler oldu. Artık böyle bir sıkıntı yok. Bilimsel çalışma yaparken de sadece makale için yapmayalım. Çünkü Türkiye bir makale çöplüğüne döndü. Buradan bir çıktı, bir ürün alalım. Bu çalışma insanlığın yararına olacak bir şeyler olsun. Bu yönde de son zamanlarda da üniversitemizin başarılarını görmeye başladık. Dünya sıralamasında 3 yılda 51 basamak yükseldik. Türkiye sıralamasında ise 8 basamak yükselerek 38. Sıraya yükseldik. Tabi bunu her geçen zaman daha da ileriye götürmeliyiz.” ifadelerini kullandı.Konuşmasının devamında Rektörümüz, “Erasmus bütçesinde Türkiye’de ilk sıradayız. 4 yıldan beri yapılıyor. Her zaman genele de ODTÜ birinci oluyordu. Şuan ODTÜ üçüncü sırada. ODTÜ’nün aldığı destek 300 bin Euro, bizim aldığımız destek 947 bin Euro’dur. İkincisi ise Koç Üniversitesi, onlar da 500 bin Euro civarında bir destek aldı. Bu açıdan çok seviniyoruz. Birçok akademisyen ve öğrenci arkadaşımızı yurtdışına göndereceğiz. Oradan da bize akademisyen ve öğrenci gelecek. Bunlar hem şehrimiz hem de üniversitemiz için çok önemlidir.” diye belirtti.

bence üniversiteyi ileriye taşımak için teknolojiye ayak uydurulmalı teknoloji çok önemli mesela eğitim sistemi falan değişmeli bence türkiyedeki eğitim sistemi kökten değişmeli