Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

7 + 12 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat

üniversitemizde 1inci uluslararası kanser günleri başladı

Arkadaşlar geçenlerde açılış yapıldı biliyorsunuz, 4 eylül'de başladı. 3 gün sürdü, Katılanlar var mı, izlenimlerini bizimle paylaşabilir mi?
Katılmayanlar için biraz bilgi verelim:
Çağımızın en yaygın sağlık sorunlarından biri kansere çözüm üretmek amacıyla Üniversitemiz tarafından “1’inci Uluslararası Kanser Günleri” gerçekleştirildi.
Çağımızın en yaygın sağlık sorunlarından biri kansere çözüm üretmek amacıyla Üniversitemiz tarafından “1’inci Uluslararası Kanser Günleri” gerçekleştiriliyor.
Dünyada ölümcül hastalıklar arasında ikinci sırada yer alan kanserle ilgili Rektörlüğümüzün himayesinde Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Hilmi Ataseven başkanlığında başlatılan Kanser Günleri, ülkemizin sağlık alanında yapacağı çalışmalara katkı sağlayacak ve araştırmacılar için bilgi, birikim, deneyim sunarken, yeni teknolojilerin takibi konusunda da geniş bir saha oluşturmayı hedefliyor.
Kanser Günleri’nin açılış programı Üniversitemiz 4 Eylül Kültür Merkezi Keykâvus Salonu’nda gerçekleştirilirken açılışa Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız, Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Hilmi Ataseven, il protokolü, Rektör Yardımcıları, Rektör Danışmanları, dekanlar, müdürler, şehrimizden, şehir dışından ve yurt dışından akademisyenler ile öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan açılışta konuşan Prof. Dr. Ataseven, dünyada 9,5 milyon insanın kanserden öldüğünü, Türkiye’de ise her yıl 160 bin yeni kanser vakasına rastlandığını anlattı.
Prof. Dr. Hilmi Ataseven kanserle ilgili çalışmaların sürdüğünü söyleyerek, “Türkiye’de olduğu gibi Sivas’ta da son yıllarda ilgili birçok çalışma yapılmaktadır. Kanseri önleme, teşhis ve tedavi hizmetlerinin multidisipliner bir çalışmayı gerektirdiğini düşündüğümüzden, Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız’ın öncülüğünde, bireysel olarak bu alanda çalışma yapan bilim adamlarını bir araya getirecek bir takım oluşturduk. Bu takımı oluştururken; bireysel bilgi, beceri ve deneyimleri birleştirmeyi, bireysel ve kurumsal iş birliğini güçlendirmeyi, sosyal ilişkileri geliştirmeyi, böylece daha güzel ve kapsamlı çalışmalar ortaya çıkarmayı hedeflerdik. Bunda da başarılı olduğumuzu düşünüyoruz. Aslında bu kongre de takım çalışmamızın bir ürünü olarak ortaya çıkmıştır.” dedi.

sivascusozluk