Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

8 + 17 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat

dünya hasta güvenliği günü kampanyasına üniversitemizden destek

WHO (Dünya Sağlık Örgütü) hasta güvenliği konusuna dikkat çekmek, sağlık hizmetlerinin sunumunda hasta güvenliği konusuna vurgu yapmak için küresel çapta kampanya başlatarak 17 Eylül 2019 gününü “Dünya Hasta Güvenliği Günü” olarak ilan etti.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Tel Aydın kampanya dâhilinde Üniversitemizde yapılacak etkinlikler ve hasta güvenliği ile ilgili önemli bilgiler verdi.
Prof. Dr. Hatice Tel Aydın, Dünya Sağlık Örgütü’nün resmi internet sayfasından duyurusu yapılan kampanya dâhilinde, 17 Eylül 2019 günü tüm dünya ülkelerinde hasta güvenliği konusunun ele alınmasına karar verildiğini ve bu çerçevede birtakım bilimsel, sosyal ve kültürel faaliyetler yapılarak konunun ülkelerin gündemine taşınması hedeflendiğini anlattı.
DSÖ’nün “Dünya Hasta Güvenliği Günü’nün sloganını "Hasta Güvenliği İçin Konuşun" şeklinde belirlediğini vurgulayan Tel Aydın, “Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi olarak bir basın açıklaması ile topluma bir bilgi sunmayı, bu konuyu ilimiz kamuoyunun gündemine taşımayı hedefliyoruz.” dedi.
Prof. Dr. Tel Aydın konuşmasının sonunda hatalı tanı, güvenli olmayan cerrahi girişimler, güvenli olmayan ilaç uygulamaları, ilaç hataları da hasta güvenliğini tehdit eden önemli durumlar arasında yer aldığını belirtti.

aa yeni duydum bu haberi evet üniversitemiz birçok projeye destek olmaktadır ve işbirliği yapmaktadır birçok projede adından söz edilmektedir

ALLAH'ım…
Gecemizi, Gündüzümüzü,
Dünya ve Ahiret Hayatımızı ,
Rahmet, Hayır, Bereket ve Nurunla doldur.
Darda,…

ALLAH'ım Gecemizi Gündüzümüzü
Dünya Ve Ahiret Hayatımızı Huzura Kavuştur
Rahmet Hayır Bereket Ve Nurunla Doldur
Da…

sivascusozluk